O BLOGU – www.mojapilka.pl

O BLOGU


Cześć ! Mam na imię Marcin.

Jak się już pewnie domyślasz moją największą pasją jest piłka nożna. Od kiedy pamiętam w każdej wolnej chwili grałem w piłkę czy zwyczajnie zgłębiałem tajniki tej fascynującej dla mnie dyscypliny. Moja Piłka to Mój Świat. Kilka dobrych lat temu zainteresował mnie aspekt piłkarskiego skautingu i jego rozwój w Polsce. Uznałem, że przyszedł najwyższy czas żeby podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat polskiego futbolu.

Pewnie zadajesz sobie pytanie kim ja w ogóle jestem ? Przez wiele lat byłem zawodnikiem lokalnych klubów piłkarskich na Opolszczyźnie. Generalnie miłość do piłki była zawsze czymś oczywistym i pozostała do dziś. Oprócz tejże miłości to warto wspomnieć, że mam żonę oraz syna i ta podwójna miłość akurat wygrywa z piłką. Na co dzień jestem etatowym handlowcem. Moim drugim zajęciem jest właśnie futbol. W tym aspekcie działam jako analityk, statystyk i skaut. Na swoim koncie posiadam kilkanaście kursów i kursokonferencji z zakresu piłkarskiego skautingu i analiz a także wszelkiego rodzaju konferencji trenerskich. Mam również skromny dyplom instruktora piłki nożnej. Według mojej oceny kluby w Polsce mają wciąż wielki problem z organizacją i zarządzaniem, szkoleniem młodzieży i brakiem skautingu. Na moim blogu poruszam wszystkie tematy związane z rozwojem krajowego futbolu. Znajdziesz na nim również  moje autorskie wywiady z polskimi trenerami, piłkarzami i działaczami. Moim marzeniem w niedalekiej przyszłości jest praca na pełnym etacie w roli piłkarskiego skauta, w dobrze zarządzanym, polskim klubie.


Moje piłkarskie CV:

W sezonie 2016/2017 zajmowałem się szkoleniem najmłodszych adeptów futbolu z rocznika 2010 i 2009 w UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej w Brzegu. W sezonie 2015/2016 pełniłem funkcję analityka w 4-ligowym klubie BTP Stal Brzeg. Z klubem tym udało mi się wywalczyć historyczny awans do 3 ligi. W sezonach 2013/2014 i 2012/2013 szkoliłem najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 6 lat w akademii piłkarskiej Football Bambini. W sezonie 2013/2014 zajmowałem się również suplementacją w klubie Moto-Jelcz Oława (3 liga). W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 miałem możliwość współpracy z Piastem Gliwice (Lotto Ekstraklasa) jako piłkarski skaut. Od lipca 2017 roku pełniłem funkcję analityka w 4-ligowym klubie LZS KS Starowice, z którym to udało mi się zdobyć dwa razy tytuł vice mistrza województwa w sezonie 2017/2018 oraz w sezonie 2018/2019. Z tym samym klubem udało mi się dotrzeć do półfinału oraz finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Warto też wspomnieć, że od jesieni 2017 roku należę do organizacji „Ty Też Masz Szansę” gdzie pełnię rolę skauta, którego nadrzędnym celem jest poszukiwanie i monitorowanie utalentowanych młodzieżowców w województwie Opolskim.

Znajdź mój blog na zblogowani.pl
Zblogowani to Najlepsze Polskie Blogi Internetowe
btn  btn  btn