O BLOGU – www.mojapilka.pl

O BLOGU


Cześć ! Mam na imię Marcin.

Jak się już pewnie domyślasz moją największą pasją jest piłka nożna. Od kiedy pamiętam w każdej wolnej chwili grałem w piłkę czy zwyczajnie zgłębiałem tajniki tej fascynującej dla mnie dyscypliny. Moja Piłka to Mój Świat. Kilka dobrych lat temu zainteresował mnie aspekt piłkarskiego skautingu i jego rozwój w Polsce. Uznałem, że przyszedł najwyższy czas żeby podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat polskiego futbolu.

Pewnie zadajesz sobie pytanie kim ja w ogóle jestem ? Przez wiele lat byłem zawodnikiem lokalnych klubów piłkarskich na Opolszczyźnie. Kariery nie zrobiłem bo zabrakło…prawej nogi (lewa chodzi jak zegarek) i talentu. Generalnie miłość do piłki pozostała do dziś. Oprócz tejże miłości to warto wspomnieć, że mam żonę oraz syna i ta podwójna miłość akurat wygrywa z piłką. Na co dzień jestem etatowym handlowcem. Natomiast moim drugim zajęciem jest właśnie futbol. W tym aspekcie działam jako analityk i skaut. Na swoim skromnym koncie mam kilkanaście kursów i kursokonferencji z zakresu piłkarskiego skautingu i analiz a także wszelkiego rodzaju konferencji trenerskich. Nie jestem posiadaczem czarnego pasa karate i najlepszych licencji trenerskich, ale za to posiadam skromny dyplom instruktora piłki nożnej. Według mojej oceny kluby w Polsce mają wciąż wielki problem z organizacją i zarządzaniem, szkoleniem młodzieży i brakiem skautingu. Na moim blogu poruszam wszystkie tematy związane z rozwojem krajowego futbolu. Znajdziesz na nim również  moje autorskie wywiady z polskimi trenerami, piłkarzami i działaczami.

Moje piłkarskie CV
W sezonie 2016/2017 zajmowałem się szkoleniem najmłodszych adeptów futbolu z rocznika 2010 i 2009 w UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej w Brzegu. W sezonie 2015/2016 pełniłem funkcję analityka w 4-ligowym klubie BTP Stal Brzeg. Z klubem tym udało mi się wywalczyć historyczny awans do 3 ligi. W sezonach 2013/2014 i 2012/2013 szkoliłem najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 6 lat w akademii piłkarskiej Football Bambini. W sezonie 2013/2014 zajmowałem się również suplementacją w klubie Moto-Jelcz Oława (3 liga). W rundzie wiosennej (2017) miałem możliwość współpracy z Piastem Gliwice (Lotto Ekstraklasa) jako piłkarski skaut. Natomiast od lipca 2017 roku pełnię funkcję analityka w 4-ligowym klubie LZS KS Starowice z którym to udało mi się zdobyć tytuł vice mistrza województwa w sezonie 2017/2018. Warto też wspomnieć, że od jesieni 2017 należę do organizacji „Ty Też Masz Szansę” gdzie pełnię rolę skauta, którego nadrzędnym celem jest poszukiwanie i monitorowanie utalentowanych zawodników na poziomie 4 ligi Opolskiej.

Znajdź mój blog na zblogowani.pl
Zblogowani to Najlepsze Polskie Blogi Internetowe
btn  btn  btn