Zakłady piłkarskie – czyli co warto wiedzieć na temat futbolowej bukmacherki w Polsce ? – www.mojapilka.pl

Zakłady piłkarskie – czyli co warto wiedzieć na temat futbolowej bukmacherki w Polsce ?

Czy piłka nożna w Polsce to przereklamowana dyscyplina sportu ? W czym futbol jest lepszy od innych sportów drużynowych ?
19 stycznia 2018
Lewa noga jak u Robbena – czyli kim jest najdroższa polska piłkarka w historii ?
1 marca 2018
Pokaż wszystkie

Zakłady piłkarskie – czyli co warto wiedzieć na temat futbolowej bukmacherki w Polsce ?

Zakłady bukmacherskie od kilku lat mocno opanowały nasz rynek krajowy. Nie dość, że praktycznie w każdym najmniejszym mieście występują stacjonarne punkty, gdzie można obstawić dowolne spotkanie przy minimalnym wkładzie własnym, to jeszcze dodatkowo można to teraz zrobić w internecie. Biznes związany z zakładami zwłaszcza piłkarskimi kwitnie, i jest on już w pełni legalny oraz poparty odpowiednią ustawą hazardową.

Pamiętam czas kiedy w moim mieście rodzinnym pierwszy raz poszedłem na zakłady bukmacherskie mając zaledwie 16 lat a było to również 16 lat temu. Oczywiście była ze mną osoba dorosła – i jak się nie mylę to była to moja mama. Mecz jaki obstawiłem wówczas to Polska – Norwegia. Nie pamiętam dokładnie czy był to mecz towarzyski czy eliminacyjny. W każdym razie postawiłem na jeden mecz 10zł. Oczywiście byłem patriotą i postawiłem na Polskę. Wygrałem wtedy 15zł. Kurs na „naszych” był bardzo niewielki. W każdym razie nasza reprezentacja całkiem nieźle się wtedy prezentowała na arenie europejskiej. Od tamtej pory choć z przerwami praktycznie przez około 10 lat obstawiałem mecze. Z wynikami było tak naprawdę różnie. Raz się wygrywało a raz przegrywało. Pamiętam moment, kiedy postanowiłem stawiać po jednym lub po dwa mecze na kuponie za nieco wyższą stawkę – czyli 20zł lub nawet 50zł. Dorabiałem sobie wtedy do kieszonkowego. Był nawet taki moment, że wygrywałem po 200zł a nawet 400zł. W tamtych czasach to całkiem fajny pieniądz. Później temat odpuściłem i przestałem się w to bawić. Na dzień dzisiejszy myślę nad analizą bukmacherską i obstawianiem ponownie meczów i to nie tylko polskiej ligi, bo jak wiadomo, nasza krajowa piłka jest dosyć nietuzinkowa i bardzo nieprzewidywalna. Karuzela wynikowa w polskiej lidze jest tak samo skuteczna jak roszada na stołkach trenerskich. Czyli każdy wszystko może. Temat rzeka. Więcej o tym jak bezpiecznie obstawiać piłkę nożną możesz przeczytać w tym linku: Jak najlepiej stawiać zakłady piłkarskie ?

Kim jest bukmacher ? To przede wszystkim osoba lub instytucja zajmująca się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed zawodami wielu dyscyplin sportowych takich jak właśnie piłka nożna. Najważniejsze aby słusznie i odpowiedzialnie brać udział w jakichkolwiek zakładach. Trzeba wiedzieć, że gra to także ryzyko, do którego należy umiejętnie i co ważne zdrowo podejść. Warto zwrócić uwagę na kursy jakie chcesz obstawić, ale może po kolei. Za nim wybierzesz dany mecz warto wiedzieć jaki symbol posiada gospodarz meczu a jaki gość. W tym przypadku sytuacja jest dosyć prosta – cyfra 1 oznacza, że obstawiasz gospodarza a cyfra 2 oznacza, że większe szanse dajesz zespołowi przyjezdnemu. Możesz też podeprzeć się literką x co oznacza, że stawiasz także na ewentualny remis. Warto jednak pamiętać, że wtedy wówczas kurs spada a Ty sam znacznie mniej wtedy możesz wygrać. Najwięcej oczywiście zawsze możesz wygrać, jeśli obstawisz czysty remis (x). Zwykle takie kursy remisowe są najlepiej płatne. Niestety aby trafić tego typu zakład trzeba mieć nosa i szczęście. Sam to przerabiałem więc wiem o czym mówię. Uważam, że jeśli ktoś chce stawiać wielokrotność meczów na jednym kuponie wówczas powinien zawsze się podeprzeć właśnie literką X. Nie uznaję czegoś takiego jak pewniak za 1.05 PLN. Uważam, że są to spotkania mające bardzo duże ryzyko poślizgu. Znacznie lepiej postawić na mecz, gdzie być może widać faworyta ale kurs widnieje na poziomie co najmniej 1.80 PLN. Często widać także zakłady typu handicap ale na ten temat się nie wypowiem bo rzadko kiedy bawiłem się w tą opcję. Moje typy to zazwyczaj 4 lub 5 meczy na jednym kuponie przy jednoczesnym wkładzie własnym 10 PLN. To w jaki sposób chcesz się bawić zakładami, analizując jednocześnie ostatnie mecze danego zespołu zależy tylko od Ciebie. W tej tematyce trzeba po prostu siedzieć, mieć czas, odrobinę grosza i dużo pozytywnej energii oraz wytrwałości.

Warto dodać, że oferta firm bukmacherskich jest teraz bardzo rozszerzona. Można obstawiać nie tylko prawdziwe luksusowe perły typu Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Świata ale i znacznie niższe klasy rozgrywkowe takie jak np. III czy IV liga Polski. Świetnym przykładem według pewnego bukmachera, który sporządzał w ostatnim roku statystyki jest częste stawianie na rezerwy Górnika Zabrze czy Śląska Wrocław. Podobna rzecz ma się z jeszcze aktualnym Mistrzem Polski – Legią Warszawa czy od kilku lat konkurującym z klubem ze stolicy Polski Lechem Poznań. Te kluby są podobno pewniakami choć moim zdaniem „pewniaków” nigdy nie ma. Zresztą każdy się już chyba o tym przekonał.

Obowiązująca od 1 kwietnia 2017 roku nowa ustawa hazardowa uporządkowała wszystkie segmenty gier hazardowych, od zakładów bukmacherskich, poprzez turnieje gry w pokera i działalność kasyn aż po funkcjonowanie jednorękich bandytów. Największe zmiany dotknęły branżę zakładów wzajemnych. Znowelizowana ustawa hazardowa miała kilka zasadniczych celów. Było to uregulowanie całej branży hazardowej działającej w Polsce, ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i ograniczenie zjawiska szarej strefy, ale również uszczelnienie systemu podatkowego. Szacuje się, że uregulowanie rynku przełoży się na miliardy wpływów budżetowych w ciągu najbliższej dekady. Jest to regulacja oczekiwana przez wiele osób, które widziały nieprawidłowości na rynku gier hazardowych. Założeniem było udzielenie ochrony osobom, które są zainteresowane takimi usługami, w zgodzie z przepisami unijnymi. Choć regulacje dotknęły segmentu automatów do gier, to jednak największe zmiany dotyczą działania wszystkich firm bukmacherskich.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, na terenie Polski działać mogą jedynie te firmy bukmacherskie, które otrzymały wydawaną przez Ministerstwo Finansów odpowiednią koncesję. Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie siedziby na obszarze naszego kraju, a także strony internetowej w języku polskim, do tego opłacanie 12% podatku obrotowego oraz wypłacalność i wiarygodność finansowa a także zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych wszystkich graczy. W zamian za to legalni bukmacherzy otrzymali szerszą niż dotąd możliwość reklamowania swoich usług w trakcie imprez sportowych czy meczów drużyn, które sponsorują. Więcej na temat najnowszej ustawy hazardowej przeczytasz tutaj: Ustawa hazardowa – ważne informacje !

Na koniec stycznia bieżącego roku Ministerstwo Finansów posiadało 9 firm bukmacherskich, m.in. Fortuna – zakłady bukmacherskie z siedzibą w Cieszynie, posiadające ponad 500 naziemnych punktów przyjmowania zakładów wzajemnych na terenie Polski. Operator działa legalnie na podstawie licencji numer SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565, wydanej 23 stycznia 2012 roku. LVbet – nowy bukmacher na polskim rynku, który swoją ofertę dla graczy z Polski otworzył w połowie 2016 roku. Operator działa zgodnie z polskim prawem na podstawie licencji o numerze PS4.6831.9.2016.EQK, udzielonej mu przez Ministerstwo Finansów 13 maja 2016 roku. Milenium – poznański bukmacher, funkcjonujący na polskim rynku od 2004 roku, który umożliwia graczom obstawianie zakładów za pośrednictwem sieci punktów naziemnych, witryny internetowej i aplikacji mobilnej. Posiada status legalnego operatora bukmacherskiego od 16 lutego 2012 roku, a numer jego licencji to SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. ForBET – ten bukmacher skupia się na ofercie on-line. ForBET posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów zarówno na organizację zakładów naziemnych drogą internetową, jak i w punktach stacjonarnych – numer jego licencji, przyznanej 4 maja 2016 roku, to PS4.6831.10.2016. STS – operator bukmacherski z siedzibą w Katowicach, funkcjonujący na rynku od 1997 roku, którego pełna nazwa brzmi Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. STS legalnym bukmacherem jest od dnia 21 lutego 2012 roku, kiedy to Ministerstwo Finansów udzieliło mu koncesji o numerze SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. EToto – warszawski bukmacher, oferujący zawieranie zakładów przede wszystkim za pośrednictwem strony internetowej (posiada tylko 30 punktów naziemnych). Zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 uzyskał 28 listopada 2014 roku. Totolotek – bukmacher z długoletnią tradycją na polskim rynku, oficjalny partner Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Status legalnego operatora zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych i on-line nadaje mu licencja Ministerstwa Finansów z dnia 20 czerwca 2013 roku nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet – wywodzący się z Rumunii, młody operator na polskim rynku, który działalność rozpoczął w ostatnim tygodniu listopada 2017 roku. Firma Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. obecnie posiada licencję Ministerstwa Finansów (o numerze PS4.6831.4.2017) jedynie na bukmacherskie punkty naziemne, których początkowo chce otworzyć około 50. Zezwolenie zostało mu wydane 6 października 2017 roku. Totalbet –  bukmacher kontrolowany przez spółkę Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, 5 stycznia 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.12.2017, tym samym stając się kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce.

2 Komentarze

  1. Jacek napisał(a):

    Artykuł ciekawy, jeszcze gdyby podał Pan parę pewnych typów byłoby super 😉 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *