Zapowiedź ciekawej konferencji piłkarskiej dla wszystkich trenerów najmłodszych adeptów futbolu. – www.mojapilka.pl

Zapowiedź ciekawej konferencji piłkarskiej dla wszystkich trenerów najmłodszych adeptów futbolu.

Duże zmiany w edukacji trenerów od połowy 2017 roku. Wreszcie jakieś sensowne i odpowiednie ruchy.
27 lutego 2017
Zagraniczne powołania selekcjonera Nawałki na mecz z Czarnogórą. Jest i Grzegorz Krychowiak. Czy zasłużył ?
11 marca 2017
Pokaż wszystkie

Zapowiedź ciekawej konferencji piłkarskiej dla wszystkich trenerów najmłodszych adeptów futbolu.

Mój wpis dotyczy tym razem zaproszenia do wzięcia udziału w bardzo ciekawej konferencji piłkarskiej związanej ze szkoleniem najmłodszych zawodników. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 marca (sobota) na stadionie MOSIR w Brzegu. Konferencja potrwa od 9 rano do godziny 16. Inicjatorem szkolenia jest akademia piłkarska UKS SAP Brzeg dla której mam przyjemność pracować w roli trenera od sierpnia 2016. Gośćmi specjalnymi i jednocześnie wykładowcami będą znani w Polsce ludzie związani od lat z piłką nożną.

Jednym z wykładowców podczas tej 1-dniowej konferencji będzie Rafał Ulatowski – obecnie szef akademii piłkarskiej Lecha Poznań, posiadający najwyższą licencję trenerską UEFA Pro. W latach 2008-2009 był on asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera. Był także pierwszym trenerem takich zespołów jak Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk i Miedź Legnica. Kolejnym wykładowcą ma być Leszek Dyja – trener od przygotowania motorycznego. Uważany przez wielu ekspertów piłkarskich za jednego z najlepszych trenerów od motoryki w Polsce. Od początku swojej kariery trenerskiej pracował ściśle z Łukaszem Piszczkiem i Kubą Błaszczykowskim. Był także trenerem przygotowania motorycznego reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez selekcjonera Waldemara Fornalika. Następnym wykładowcą będzie dr Łukasz Panfil z Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Zawodowo z futbolem związany od 12 lat. Jego praca doktorska dotyczyła wspierania rozwoju młodych zawodników przez najbliższe otoczenie (rodzice, trenerzy, nauczyciele). Twórca idei „Nowy wymiar edukacji dla sportu” , autor bloga „Młody zawodnik bez tajemnic” oraz autor książki „Sportowy Wojownik”.

Podsumowując: trzy ciekawe postaci, trzy równie dobre tematy do omówienia podczas konferencji. Trener Rafał Ulatowski przedstawi zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznej „Szybkość w piłce nożnej”. Trener Leszek Dyja przedstawi „Ogólną koncepcję treningu motorycznego” , natomiast dr Łukasz Panfil omówi „Kompletny rozwój młodego zawodnika”. Uważam, że jest to wiedza godna pozazdroszczenia. Ponadto koszty wzięcia udziału w takim szkoleniu naprawdę przyzwoite bo w granicach 100 PLN za osobę. Zachęcam wszystkich trenerów, zwłaszcza tych najmłodszych grup do wzięcia udziału w tej dość prestiżowej jak na powiat brzeski konferencji. Jestem przekonany, że każdy wyniesie z tego szkolenia wiele cennych informacji, które pomogą w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uważam, że każdy kto poważnie myśli o dalszej pracy w piłce nożnej powinien obowiązkowo na taką konferencję się udać. Sam oczywiście na niej będę i z pewnością poszerzę swoją wiedzę o kolejne aspekty piłkarskie, które mogą mi pomóc nie tylko w pracy z uzdolnioną młodzieżą ale zwłaszcza w skautingu, który dopiero rozwija swoje skrzydła w Polsce.

P.S -> Jeśli po przeczytaniu mojego wpisu ktoś jest zainteresowany konferencją w Brzegu i chciałby uzyskać więcej szczegółowych informacji, np. kartę zgłoszenia, itp., to proszę o kontakt e-mailowy pod adresem: kontakt@mojapilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *