Mecze charytatywne i ich znaczenie. Pomoc ważniejsza niż wynik. – www.mojapilka.pl

Mecze charytatywne i ich znaczenie. Pomoc ważniejsza niż wynik.

Obserwacja zawodnika przez skauta. Jak wygląda ocena piłkarza ?
10 grudnia 2016
Futbol i powtórki video. Czas na nową technologię w piłce nożnej.
16 grudnia 2016
Pokaż wszystkie

Mecze charytatywne i ich znaczenie. Pomoc ważniejsza niż wynik.

Mecze piłki nożnej w celu niesienia pomocy innym to świetny pomysł. W całej Polsce zauważalna jest tendencja wzrostowa rozgrywania tego typu meczy. Cieszy fakt, że ludzie chcą pomagać. Znani sportowcy zakładają różnego typu fundacje, które niosą pomoc biednym czy chorym ludziom. Media czy portale społecznościowe nagłaśniają wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy. Często te wydarzenia związane są właśnie z futbolem. Każda pozytywna akcja ma sens. Dobrze, że są ludzie, którym po prostu się chce. Dobrze, że świat jeszcze nie zgłupiał do reszty a pieniądz jest przekazywany na szczytny cel. Oby takich ludzi, z tego typu pomysłami było jeszcze więcej.

W minioną sobotę 10 grudnia o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się towarzyski mecz piłki nożnej wraz ze zbiórką pieniędzy na leczenie byłego zawodnika Zbigniewa Kędry. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną murawą i oświetleniem. Organizatorem i pomysłodawcą tej akcji był B-klasowy klub LZS Żłobizna. Zespół postanowił zaprosić na mecz obecnych i byłych zawodników klubu. Przybyło prawie 30 osób. Skromna widownia także dopisała. Oprócz zebranych pieniążków klub przekazał choremu Zbyszkowi pamiątkową koszulkę z nazwiskami wszystkich przybyłych w tym dniu zawodników. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia z tego wydarzenia. Wynik meczu nie był co prawda najważniejszy ale warto wspomnieć, że drużyna gości złożona z byłych piłkarzy Żłobizny zwyciężyła 4:2. Tak się akurat złożyło, że 10 lat temu grałem w tym klubie i z chęcią skorzystałem z zaproszenia na to spotkanie. Byłem pod wrażeniem całej oprawy, organizacji i przyjaznej atmosfery. Akcja charytatywna była nagłośniona na jednym z portali społecznościowych.

Doceniam fakt, że chłopaki z boiska pamiętają o swoich kolegach, doceniają ich trud i poświęcenie w codziennym życiu. Dla Zbigniewa Kędry ten trud jest jeszcze większy. Zmaga się on z ciężką chorobą z której z pewnością wyjdzie zwycięsko. Nasz sobotni, charytatywny mecz przeszedł już do historii ale mecz Zbyszka trwa dalej. Trzymamy kciuki za dobry wynik końcowy. Wszyscy, którzy chcą pomóc Zbigniewowi w walce z chorobą, mogą wejść na stronę zrzutka.pl i wspomóc finansowo jego leczenie. Poniżej zostawiam docelowy link gdzie znajdziemy informacje na temat możliwości pomocy.

link: https://zrzutka.pl/3cpxav

 

?

15380473_922683454529223_1551798488549077103_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *